Nie reagujesz - akceptujesz

Policjanci dziękują i gratulują „cichemu bohaterowi”

Policjanci podziękowali oficjalnie knurowianinowi (pragnie pozostać anonimowy), który, widząc atak złodzieja na kobietę, ruszył, by pomóc ofierze. W bezpośrednim pościgu zatrzymał sprawcę i odzyskał skradzioną torebkę. W imieniu komendanta miejskiego w Gliwicach – insp. Marka Nowakowskiego gratulacje „cichemu bohaterowi” złożył podinsp. Marek Słomski.


Bohaterski czyn miał miejsce w maju br. na alei Spacerowej w Knurowie. Pracujący w okolicznym sklepie mężczyzna usłyszał wołającą o pomoc kobietę. Kiedy okazało się, że jakiś młody człowiek zerwał torebkę z ramienia 64-latki, świadek rzucił się za uciekającym złodziejem, dogonił go i zatrzymał.
18-letniego sprawcę zuchwałej kradzieży przejęli od obywateli policjanci ogniwa wywiadowczego. Sam bohater, wiedząc, że złodziej jest już „zabezpieczony”, wrócił do swoich codziennych obowiązków, nie oczekując pochwał i podziękowań. One jednak jak najbardziej mu się należą.
W czwartek, 22 sierpnia dzielnego knurowianina odwiedzili przedstawiciele komendanta KMP w Gliwicach, insp. Marka Nowakowskiego – podinsp. Marek Słomski, oficer prasowy oraz asp. Jacek Zapała i mł. asp. Robert Piotrowski, dzielnicowi z komisariatu w Knurowie. Mężczyźnie wręczono list gratulacyjny i upominek.
Świadek okazał się człowiekiem wyczulonym na ludzką krzywdę. Praktyka pokazała, że gdy tylko zachodzi potrzeba, szybko podejmuje decyzje i działa. Dodajmy – skutecznie!