„Nie daj się zrobić w słupa” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

„Nie daj się zrobić w słupa”

Data publikacji 17.09.2015

Coraz częściej przestępcy bezwzględnie wykorzystują osoby do dokonywania „oszustw karuzelowych”. Osoby zwerbowane do udziału w „karuzeli podatkowej” wystawiaja fałszywe faktury VAT i często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji jakie grożą za oszustwa podatkowe oraz za udział w grupie przestępczej. Wspólnie z Kontrolą Skarbową ostrzegamy: „Nie daj się zrobić w słupa” !!!

 

Celem oszukańczego procederu jest najczęściej wyłudzenie podatku VAT, który w rzeczywistości nigdy wcześniej nie został zapłacony. Ponadto, służy on również unikaniu opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Celem oszustwa karuzelowego może być także wprowadzenie do obrotu towarów z nielegalnych źródeł (przemyt) lub zalegalizowanie środków finansowych (pranie pieniędzy).

Akcja „Nie daj się zrobić w słupa” została zainicjowana przez Kontrolę Skarbową w październiku 2014 r. i kontynuowana w 2015 r. Zadaniem kampanii jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z aktywnością zorganizowanych grup przestępczych, informowanie i edukacja w zakresie bezpiecznego prowadzenia działalności gospodarczej, pokazanie konsekwencji związanych z wystawianiem i wprowadzaniem do obiegu prawnego fikcyjnych faktur, uczestnictwem w karuzeli podatkowej. Przekonanie młodych ludzi, iż nie warto wchodzić na drogę przestępstwa. Uświadomienie wszystkim potencjalnym ofiarom grup przestępczych, które otrzymały propozycję pełnienia roli „słupów” bądź „buforów”, że za oszustwa podatkowe grożą kary - nie tylko z kodeksu karnego skarbowego, ale również kodeksu karnego.

Pamiętaj !

Wystawianie fikcyjnych faktur to przestępstwo, za które możesz stracić wolność nawet na okres do 8 lat !

Nikt nie szanuje przestępcy. Nie skazuj siebie i swoich bliskich na potępienie społeczne. Pozwól swoim dzieciom, by były z ciebie dumne i nie musiały żyć z piętnem rodzica – oszusta !

Ujawnienie, że wystawiłeś puste faktury skutkuje obowiązkiem wpłacenia wykazanej kwoty podatku. Wprowadzając do obiegu fikcyjne faktury na wielomilionowe kwoty, będziesz długo spłacał długi do budżetu państwa !

Zawsze myśl o przyszłości swojej i swoich bliskich. W trakcie kontroli skarbowej mogą zostać zabezpieczone Twoje oszczędności, samochód lub dom !

Zajęcia komornicze uniemożliwią Ci wzięcie kredytu na mieszkanie, zakupy na raty, itp. Nikt nie zatrudni też oszusta, nikt nie zaufa przestępcy.

 

 

Więcej informacji - http://www.slupczyoszust.pl/

(Ministerstwo Finansów / ic)

Ładowanie odtwarzacza...