Dlaczego okradziono mój samochód? - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Dlaczego okradziono mój samochód?

20.07.2017    Gliwice

Takie pytanie zadają sobie z pewnością pokrzywdzeni w wyniku włamania do auta. Być może dałaś/eś zaproszenie złodziejowi… Jeżeli pozostawiasz cenne przedmioty we wnętrzu pojazdu, wywołujesz zdarzenie. Musimy skrytykować właścicieli niektórych pojazdów, tych którzy pozostawiają w swoich samochodach przedmioty. W naszym rejonie problemem są właśnie włamania do tych aut, w których leży coś cennego. Najczęściej są to: nawigacje, laptopy, torebki, a nawet gotówka.Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców naszego rejonu: nie kuście losu, nie zostawiajcie cennych rzeczy w samochodach. Złodzieje tylko czekają na okazję. Często włamywaczami stają się młodzi ludzie, zwabieni łatwym łupem. 

Policja radzi, jak zapobiec kradzieży wartościowych przedmiotów z samochodu:

  •  nie zostawiaj w aucie przedmiotów, które mogą zwrócić uwagę włamywacza,
  •  parkuj najlepiej w miejscach strzeżonych – będziesz mieć pewność, że po powrocie nie spotka cię niemiła niespodzianka,
  •  zamykaj wszystkie szyby i drzwi, włączaj autoalarm,
  •  zwróć uwagę na osoby chodzące bez celu przy samochodach i poinformuj policję.

Pamiętaj również, że oznakowanie wartościowych rzeczy, spisanie numerów fabrycznych, pozwoli na ich zarejestrowanie w bazie przedmiotów utraconych, co ułatwi identyfikację w przypadku odnalezienia.

Ładowanie odtwarzacza...