Wiadomości

Podsumowanie weekendu - zatrzymania na gorącym uczynku

Data publikacji 20.03.2017

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 18 sprawców przestępstw (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). Pięciu z nich to nietrzeźwi kierujący. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o: kradzieże, wandalizm, groźby karalne, znieważenie i napaść na funkcjonariuszy, przemoc domową, przestępczość narkotykową, łamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Zatrzymano też 8 osób poszukiwanych przez organy ścigania, w tym jedną ściganą listem gończym. W czasie weekendu zgłoszono policji 16 kolizji drogowych. Doszło też do wypadku, w którym ucierpiał rowerzysta.


Wśród pijanych kierowców rekordzistą był 31-letni knurowianin jadący renaultem. Nietrzeźwy mężczyzna spowodował w piątkowy wieczór kolizję w Knurowie na ul. Nieznanej, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu przez policję okazało się, że miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Podejrzany stracił już prawo jazdy, czeka na proces karny i wyrok.
W niedzielę przed południem na ul. Oświęcimskiej zatrzymano z kolei nietrzeźwego mieszkańca Pyskowic, kierującego oplem astrą. Po kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna figuruje w policyjnych bazach danych jako poszukiwany celem osadzenia w areszcie śledczym.
Do wypadku drogowego doszło w niedzielne popołudnie (ok. godz. 16.30) w Trachach na ul. Nowowiejskiej. 38-letnia mieszkanka Zielonej Góry kierująca bmw, wyprzedzając w rejonie skrzyżowania, potrąciła wykonującego skręt w lewo 50-letniego rowerzystę. Poszkodowany doznał obrażeń w postaci licznych złamań.