Rzucił się na policjanta - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Rzucił się na policjanta

Data publikacji 20.03.2017

W czasie służby policjanci często spotykają się z agresją osób, wobec których podejmują czynności prawne. Podczas weekendu na przykład zatrzymano młodego mężczyznę, który naruszył nietykalność, znieważył i groził funkcjonariuszom śmiercią.Przypomnijmy: policjant jest funkcjonariuszem publicznym, dlatego korzysta ze szczególnej ochrony prawnej, przewidzianej przepisami prawa karnego. Znieważenie policjanta lub osoby przybranej mu do pomocy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych to przestępstwo zagrożone karą roku pozbawienia wolności. Niestety, wiele osób o tym nie wie lub zapomina.


W czasie interwencji policjanci często spotykają się z atakami fizycznymi i słownymi. Przykładem piątkowa interwencja wobec podejrzanego o przestępstwo narkotykowe.
17 marca około godziny 19.00 na ul. Targowej kryminalni z knurowskiego komisariatu zatrzymali 18-letniego mężczyznę. W trakcie czynności podejrzany rzucił się na funkcjonariusza, powodując u niego uszkodzenia ciała w postaci stłuczenia kolana z otarciem naskórka i zniszczenia cywilnych spodni. 18-latek został obezwładniony, jednak i to go nie uspokoiło – przeszedł do gróźb. Sprawcę czeka teraz spotkanie z prokuratorem oraz rozprawa sądowa.