„Dzielnicowy bliżej nas” – apel do mediów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

„Dzielnicowy bliżej nas” – apel do mediów

Data publikacji 04.04.2017

Przeformułowano zadania, odciążono dzielnicowych od spraw, którymi dotychczas się zajmowali. Przekazywanie zadań administracyjno – prawnych, a nawet wyznaczanie do patroli interwencyjnych przez lata odciągały tych funkcjonariuszy od ich podstawowych ról. Obecnie dzielnicowi większość czasu spędzają na obchodzie swojego rejonu i zapoznają się z jego „bolączkami”.Zachęcamy do zapoznania się z aplikacją na smartfony Moja Komenda, w której każdy znajdzie informacje kontaktowe do dzielnicowego.
Zachęcamy też media, miejskie i gminne wydawnictwa do promowania oraz propagowania informacji o nowej formule pracy dzielnicowego. To ważne, by mieszkańcy wiedzieli, gdzie mogą znaleźć i w jaki sposób skontaktować się ze swoim policjantem. Istnieje możliwość umówienia się z nim na krótki wywiad o pomysłach i zadaniach, opublikowania jego wizerunku oraz danych kontaktowych. Informacje można czerpać ze wspomnianej mobilnej aplikacji, strony internetowej gliwickiej policji oraz od oficera prasowego gliwickiego garnizonu.
Nowa formuła pracy policjantów „pierwszego kontaktu” powinna owocować wzrostem zaufania i zacieśnieniem współpracy we wspólnej walce z patologiami.