WIADOMOŚCI

Sztafeta policjantów dotarła do Gliwic - dziś etap VI

Charytatywna sztafeta policjantów na rowerach, która wyruszyła z komisariatu w Strumieniu, dotarła wczoraj do Gliwic. Głównym celem jest zbiórka pieniędzy dla ciężko chorej Wiktorii Gruszki - córki policjanta z komisariatu w Pyskowicach. Akcję wsparli również gliwiccy mundurowi, pracownicy komendy miejskiej, straż miejska oraz mieszkańcy, którzy spontanicznie przyłączali się do peletonu.


Wczoraj zakończył się V etap wyprawy „Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego”, zorganizowanej na rzecz ciężko chorej 16-letniej córki dzielnicowego z Pyskowic. O godzinie 16.00 rowerzyści dotarli do gliwickiej komendy, wcześniej odwiedzając komisariat w Knurowie oraz trzy w Gliwicach – V, III i I. Dziś rowerowa sztafeta wyruszyła w kierunku Pyskowic, startując o godz. 7.00 spod II komisariatu przy ul. Warszawskiej. Tam do policjantów ze Skoczowa dołączyli dwaj dzielnicowi z „dwójki”, strażnicy miejscy oraz gliwiczanie. Kolejnym punktem na mapie wyprawy będzie komisariat IV w Łabędach, potem pyskowicka jednostka. Dziś charytatywni kolarze opuszczą nasz powiat i wjadą w rejon działania Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach.
Osoby popierające inicjatywę mogą w każdej chwili dołączyć do sztafety na jej kolejnych etapach. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

 Informację o Wiktorii, dla której organizowana jest wyprawa, znajdziecie na stronie

www.dlawiktorii.plZbiórka organizowana jest wśród policjantów i pracowników cywilnych. Ale każdy może dokonać wpłaty na konto fundacji:
Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam
44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5
nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488
z dopiskiem „Wiktoria Gruszka - Policja”
Odwiedź na Facebooku FUNPAGE wyprawy i przeczytaj więcej na temat inicjatywy

  • Zbiórka pod Komisariatem II Policji w Gliwicach
  • Radiowóz a za nim czterech rowerzystów.
    Foto: Michał Buksa - dojazd do I Komisariatu w Gliwicach