Podsumowanie weekendu - zatrzymania - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Podsumowanie weekendu - zatrzymania

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 12 sprawców przestępstw (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). Pięciu z nich to nietrzeźwi kierujący. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o kradzież z włamaniem, kradzież, pobicie i rozbój, groźby karalne, przestępczość narkotykową, łamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, przestępstwo gospodarcze. Zatrzymano też 5 osób poszukiwanych przez organy ścigania. Zgłoszono 17 kolizji. Od piątkowego popołudnia do niedzieli (północy) policjanci podjęli ponad 400 interwencji.11 czerwca przed godz. 17.00 policjanci WRD KMP w Gliwicach zatrzymali 36-letniego mieszkańca Pilchowic, który, będąc w stanie nietrzeźwości (2,2 promila), kierował oplem corsą. Podczas sprawdzania okazało się dodatkowo, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach. Łamiąc zakaz, zdecydował o swoim losie, czeka go teraz proces karny i wyrok pozbawienia wolności.
Wśród pijanych kierowców rekordzistów znalazł się również 23-latek zatrzymany w sobotę około godziny 6.00 w Paczynie przez patrol gliwickiej drogówki. Mężczyzna kierował audi a4, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Wymienieni oraz trzej pozostali kierowcy oczekują na procesy karne i wyroki, w tym wysokie kary grzywny, sięgające 10 tys. zł.