Ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę”

Data publikacji 14.06.2017

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, wspólnie z firmą będącą operatorem jednego z systemów nawigacji samochodowej, będzie realizować ogólnopolską kampanię „Łapki na kierownicę”. Przedsięwzięcie dotyczy przeciwdziałania zagrożeniom wynikającym z używania podczas jazdy telefonu komórkowego.


14 czerwca rusza ogólnopolska kampania pn. „Łapki na kierownicę”, mająca na celu uświadamianie kierującym, jakie zagrożenia wynikają z używania telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem. Akcja realizowana będzie przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i firmę Neptis S.A., operatora popularnego wśród kierowców komunikatora drogowego.
Gdy w dniach 14-25 czerwca kierowcom, którzy mają zainstalowaną w telefonie aplikację Yanosik, telefon zadzwoni, a pojazd ich będzie w ruchu, osoby takie otrzymają na swój aparat komunikat w formie graficznej, przestrzegający przed odbieraniem rozmowy.
Policjanci drogówki, podczas kontroli oraz w trakcie pełnionych służb na drogach Gliwic i powiatu, będą zwracać szczególną uwagę na kierujących, którzy dopuszczają się tego wykroczenia, czyli używania telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem.
Przypominamy, że powyższe wykroczenie określone jest w art. 45. ust. 2. pkt 1. Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.
Za korzystanie podczas jazdy z telefonu przez kierującego funkcjonariusz może nałożyć mandat karny w wysokości 200 zł lub skierować wniosek o ukaranie do sądu.