Poważny wypadek na Zygmuntowskiej - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Poważny wypadek na Zygmuntowskiej

Data publikacji 19.06.2017

W sobotę około godziny 14.30, w feralnym miejscu przy ul. Zygmuntowskiej w Gliwicach, doszło do poważnego wypadku. W prawidłowo jadącego peugeota 207 czołowo uderzyła alfa romeo. Trzy osoby trafiły do szpitala.

 


Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, kierujący samochodem marki Alfa Romeo 147, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym peugeotem, kierowanym przez 33-letnią gliwiczankę. Kierowca alfy nie posiadał uprawnień do kierowania. W wyniku wypadku doznał złamania mostka, zaś jego 20-letnia pasażerka ma poważnie złamaną nogę. Kierująca peugeotem kobieta doznała stłuczenia klatki piersiowej, po badaniach w szpitalu została zwolniona do domu. 
W sprawie wszczęto dochodzenie, które wyjaśni przyczyny i okoliczności wypadku. Po zebraniu wszystkich dowodów, zeznań i opinii biegłych, dotyczących m.in. prędkości alfy, sprawa trafi do sądu. Przypomnijmy: sąd, wydając wyrok skazujący w sprawach dotyczących tego typu wypadków, może orzec karę pozbawienia wolności od jednego miesiąca do trzech lat. Sprawca, na rzecz pokrzywdzonego, płaci też nawiązkę (w celu zadośćuczynienia za doznany uszczerbek na zdrowiu oraz doznaną krzywdę), są też koszty i grzywny,których nie będziemy tu wymieniać.