Wiadomości

Dla dziennikarzy: przypominamy zasady kontaktu z biurem prasowym

Coraz częstsze są sytuacje, w których, podczas rozmowy oficera prasowego przez telefon stacjonarny z mediami, dziennikarz innej redakcji próbuje dodzwonić się do rzecznika pod numer telefonu komórkowego – bezskutecznie. Oficer, rozmawiając z jednym dziennikarzem, nie jest w stanie obsłużyć drugiego połączenia. W związku z powyższym zaistniała konieczność przypomnienia zasad kontaktu, które zostały już podane na stornie internetowej gliwickiej policji.Uprzejmie prosimy redakcje o stosowanie się do poniższych zasad kontaktu z biurem prasowym KMP Gliwice.
Przypominamy, że podstawowym kanałem komunikacji telefonicznej z rzecznikiem policji jest telefon stacjonarny: 32 33 69 210 – pod ten numer należy dzwonić w pierwszej kolejności!

Gdy telefon stacjonarny jest zajęty, czyli oficer prasowy rozmawia właśnie z innym dziennikarzem, prosimy nie dzwonić pod numer telefonu komórkowego, lecz chwilę odczekać i ponowić próbę połączenia.
Jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki, gdy nie udaje się dodzwonić pod numer stacjonarny, prosimy dzwonić pod numer telefonu komórkowego.
Stosowanie się do tych zasad ułatwi pracę zarówno mediom, jak i oficerowi prasowemu. Za zastosowanie się do naszej prośby z góry dziękujemy.