Wiadomości

Wojewoda i policjanci w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Kontrole kierowców w pobliżu szkoły, pogadanki oraz rozdawanie odblasków. Tak wyglądało dzisiejsze spotkanie policjantów i wojewody Jarosława Wieczorka z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Gliwicach. Podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły” kierowcy, którzy jechali zbyt szybko, byli zatrzymywani i pouczani, a jadący zgodnie z przepisami otrzymywali odblaskowe opaski.

Patrol policji pojawił się przed Szkołą Podstawową nr 7 przy ul. Tarnogórskiej w Gliwicach tuż przed 7.00. Kontrolom przyglądał się wojewoda Jarosław Wieczorek. Ci z kierowców, którzy jechali zbyt szybko byli zatrzymywani i pouczani, natomiast kierujący jadący zgodnie z przepisami byli chwaleni i otrzymywali odblaskowe opaski, z prośbą o przekazanie ich dzieciom.

Wojewoda i policjanci rozmawiali z uczniami i rodzicami zmierzającymi do szkoły, rozdawali odblaskowe worki na buty oraz opaski. Uczniowie jednej z klas pierwszych mieli okazję wysłuchać prelekcji podinsp. Włodzimierza Mogiły z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej, zaś pan wojewoda wręczył najmłodszym odblaskowe misie, które można przypiąć do tornistrów.

Policjanci i wojewoda przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Sprawdzili też ich wiedzę na temat zasad przechodzenia przez jezdnię. Dzieci, jak się okazało, znały zagrożenia związane z ruchem drogowym. Praktycznych porad w tym zakresie udzielił im policjant.

Policjanci z Gliwic, podobnie jak ich koledzy w całym województwie, prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, która ma uświadamiać zagrożenia, jakie czyhają na ulicach. Przypominamy w ten sposób również rodzicom, aby odpowiednio zadbali o swoje dzieci. Warto ciągle powtarzać najmłodszym zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyposażać w odblaskowe elementy ubioru.

W pierwszych tygodniach roku szkolnego w rejonach szkół częściej niż w innych miejscach będą pojawiać się patrole drogówki. Chcemy przypomnieć kierowcom, że te miejsca wymagają ich szczególnej uwagi. Młodzież w powakacyjnych dniach jest bowiem rozentuzjazmowana i roztargniona, co stanowi poważne zagrożenie przy przechodzeniu przez ruchliwe ulice.

Ładowanie odtwarzacza...