Podsumowanie weekendu - zatrzymania - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Podsumowanie weekendu - zatrzymania

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 11 sprawców przestępstw, w tym jednego nietrzeźwego kierującego (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o rozbój, włamanie, pobicie, przywłaszczenie mienia, stalking, dilerską działalność w narkobiznesie, zniszczenie mienia, znęcanie nad rodziną, usiłowanie przekupienia świadka. Nasi policjanci podjęli 275 interwencji. Zatrzymano 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Zgłoszono tylko 10 kolizji. Doszło do jednego wypadku drogowego.
W sobotę przed godziną 14.00, na ul. Konarskiego w Gliwicach, zatrzymano 68-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu we krwi, a mimo to kierował swoim fordem focusem. W efekcie spowodował kolizję z prawidłowo jadącą alfą romeo. Dodatkowo okazało się, że sprawca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Postępowanie prowadzi Wydział KryminalnyII KP w Gliwicach

7 października około godziny 9.30 na ulicy Witkiewicza ujawniono, bez zewnętrznych obrażeń, ciało mężczyzny. Na razie nie ustalono tożsamości denata, zarządzono sekcję zwłok. Mężczyzna mógł mieć ok. 60 lat. Postępowanie prowadzi II KP w Gliwicach.