Siedmiu zatrzymanych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Siedmiu zatrzymanych

Data publikacji 23.11.2017

W środę policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali pięciu nastolatków, którzy wzięli udział w bójce (rozpoczętej, nota bene, z bardzo błahego powodu), jednego młodego mężczyznę, który, bez powodu, uderzył przechodnia oraz dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.


O godzinie 19.30 w jednym z budynków w rejonie ul. Chorzowskiej w Gliwicach zatrzymano pięciu 17-latków, uczestników bójki. Sprawa zaczęła się od „poważnego” tematu, mianowicie… niezwrócenia zapalniczki. Teraz młodzieńców czeka przeprawa przez procedury postępowania policyjnego oraz karnego.
Około godziny 21.00 tego samego dnia ujęto zaś krewkiego 24-latka, który, zupełnie bez powodu, uderzył przechodzącego obok niego chodnikiem 40-letniego mężczyznę. Sprawca był pijany, trafił do policyjnego aresztu. Dziś, już po wytrzeźwieniu, będzie się tłumaczył przed śledczymi.
I jeszcze dwa zatrzymania ze środy. W jednym z mieszkań przy ul. Lipowej kryminalni z II komisariatu namierzyli i ujęli mężczyznę poszukiwanego przez sądy. Został on przetransportowany do Aresztu Śledczego w Wałbrzychu, gdzie od jakiegoś czasu powinien przebywać. Zatrzymano też 48-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a do „odsiadki” ma dwa lata. Tym samym zamknięto kolejne sprawy poszukiwań listem gończym.