Wiadomości

Brąz dla śląskich policjantów na mistrzostwach Polski w szachach

Śląska drużyna policjantów zdobyła brązowy medal w III Mistrzostwach Polski Administracji Publicznej w szachach błyskawicznych. W skład trzyosobowej drużyny, reprezentującej nasz garnizon, weszli dwaj policjanci z Gliwic. Patronat honorowy nad zawodami objęła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

W miniony piątek w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie odbyły się III Mistrzostwa Administracji Publicznej w szachach błyskawicznych. Śląski garnizon podczas ogólnopolskich zawodów reprezentowało trzech mundurowych, w tym dwóch z Gliwic – asp. szt. Tomasza Semika oraz st. sierż. Szymona Kołodzieja. Pierwszy z nich to utytułowany już szachista, który w latach poprzednich stawał na podium w różnych ogólnopolskich konkursach. W jego ślady poszedł st. sierż. Kołodziej z drogówki i w klasyfikacji ogólnej w ostatnich zawodach zajął 5. miejsce na ponad stu uczestników.
Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach reprezentował z kolei sierż. szt. Tomasz Sowierszenko, do niedawna również gliwicki policjant. W turnieju udział wzięło 96 zawodników. Po 11 rundach podsumowano wyniki – drużyna mundurowych ze Śląska zdobyła brązowy medal i puchar, wyprzedzając tym samym 15 innych zespołów.

​To świetna prognoza przed Mistrzostwami Polski Służb Mundurowych, które odbędą się na początku kwietnia przyszłego roku w Pokrzywnej. 

  • Od lewej: sierż. szt. T. Sowierszenko, st. sierż. Sz. Kołodziej, asp. szt. T Semik