Działania „Prędkość" z wykorzystaniem TruCAM - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Działania „Prędkość" z wykorzystaniem TruCAM

Dziś od wczesnych godzin porannych na terenie Gliwic i powiatu trwają działania „Prędkość”. Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju. Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować mają, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia pomiarowe. Gliwiccy policjanci korzystają m.in. z najnowszego nabytku – urządzenia TruCAM.


Do ogólnopolskiej akcji „Prędkość” włączyli się również funkcjonariusze śląscy, w tym gliwiccy. Nasi policjanci zmieniają podczas służby miejsca kontroli, biorąc pod uwagę te newralgiczne, w których dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych lub piesi uskarżają się na nagminne łamanie przepisów przez kierujących. Celem akcji jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach.
Policjanci będą także weryfikowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogą liczyć kierujący i pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz osoby nieprawidłowo przewożące dzieci.
Na zdjęciach patrol drogówki kontrolujący prędkość samochodów na ul. Częstochowskiej w Gliwicach.

Ładowanie odtwarzacza...