Ostatni „pomruk” feralnego skrzyżowania - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Ostatni „pomruk” feralnego skrzyżowania

Jak wstępnie ustalono, 57-letni kierowca samochodu osobowego marki Daewoo Matiz, mieszkaniec powiatu gliwickiego, jadąc ulicą Wyczółkowskiego w kierunku Kozłowa, na skrzyżowaniu z Kozielską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym motorowerem 54-letnim mieszkańcem powiatu. Motorowerzysta doznał poważnych obrażeń ciała, został przetransportowany do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.Skrzyżowanie w najbliższych miesiącach zostanie przebudowane. Dotychczas, mimo prawidłowego oznakowania, generowało wiele wypadków i niezliczoną ilość sytuacji kolizyjnych, w których prawidłowo jadący kierowcy często mogli mówić o dużym szczęściu.
Z napływających do policji zgłoszeń wynikało, że jadący od strony Kozłowa lub właśnie od ul. Wyczółkowskiego kierowcy, przeoczywszy znaki „stop”, w pełnym pędzie przemykali przed maską prawidłowo jadących ul. Kozielską pojazdów. To świadczy, że wielu kierujących po prostu nie patrzy na znaki! Policjanci apelują, by w rejonie skrzyżowań, szczególnie długich i prostych ulic, przestrzegać zasad ograniczonego zaufania i zwalniać.
Miejmy nadzieję, że opisany wypadek będzie ostatnim w tym miejscu. Dzięki przebudowie przedmiotowego skrzyżowania na to o ruchu okrężnym spodziewamy się rozładowania potencjału „wypadkowości”. Rondo to najbezpieczniejsza forma skrzyżowania, na której, jeśli dochodzi już do zderzenia pojazdów, zazwyczaj są to niegroźne stłuczki. 

  • Foto źródło: googlemaps