Wiadomości

Gliwicki policjant ponownie wyróżniony przez czytelników

Służący w V Komisariacie Policji w Gliwicach sierż. szt. Sławomir Tokarz kolejny raz został wyróżniony przez media. Tym razem znalazł się w gronie laureatów plebiscytu Osobowość Roku 2017, organizowanego przez redakcję „Dziennika Zachodniego”. Uroczysta gala odbyła się 28 lutego w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.


Sławomir Tokarz zdobył największą ilość głosów czytelników oraz internautów w kategorii samorządność i społeczność lokalna w powiecie gliwickim.
Nasz policjant został wyróżniony za swoją działalność pozą służbą. Tokarz jest założycielem klubu sportowego Spartan w Knurowie oraz współtwórcą klas mundurowych w szkołach w Gliwicach, Knurowie i Pyskowicach. Nominowano go za aktywizację lokalnej społeczności, wyjątkową pracę na rzecz rozwoju sportu młodzieżowego, propagowanie wychowania poprzez sport, popularyzację aktywności fizycznej, a także zaangażowanie i pracę, jaką wykonuje jako nauczyciel w klasach mundurowych.
To nie pierwsze takie wyróżnienie dla sierżanta sztabowego. Rok temu Sławomir Tokarz znalazł się w finałowej trójce plebiscytu Człowiek Ziemi Gliwickiej, organizowanego przez redakcję „Nowin Gliwickich”. Wcześniej, z rąk wojewody, otrzymał srebrną odznakę Zasłużony dla Województwa Śląskiego.
Tokarz do policji wstąpił w 2008 r. Wcześniej, jako żołnierz, brał udział w misji pokojowej ONZ w Syrii. Za godną służbę w „niebieskich beretach” otrzymał medal United Nations.
Jest brązowym medalistą Pucharu Polski w boksie, posiadaczem czarnego pasa w kickboxingu, instruktorem w muay thai i kickboxingu oraz trenerem drugiej klasy boksu. Ma też tytuł instruktora taktyk i technik interwencji.

  • Foto źródło: Dziennik Zachodni