Uwaga na domokrążców! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Uwaga na domokrążców!

Data publikacji 12.04.2018

Wczoraj przestrzegaliśmy przed krążącymi po klatkach schodowych oszustach, próbującymi, pod byle pretekstem, dostać się do mieszkań osób starszych. Dziś kolejna informacja o okradzionej seniorce. Tym razem rzecz działa się w Knurowie. Wczesnym popołudniem do drzwi 75-latki zapukała słaniająca się na nogach młoda kobieta…Do zdarzenia doszło wczoraj, 11 kwietnia przed 14.00, czyli jak zwykle – w godzinach, gdy ludzie czynni zawodowo są w pracy. Nieznana kobieta w wieku ok. 30 lat, w czerwonym swetrze, z charakterystyczną wadą wymowy (sepleniąca), poprosiła knurowiankę o szklankę wody. Starsza pani, widząc prawie omdlałą osobę, z dobroci serca wpuściła ją do mieszkania. Czas poświęcony na przygotowanie i podanie szklanki wody wystarczył złodziejce na zabranie z szafki pieniędzy. Sprawczyni uciekła z gotówką w kwocie 6500 zł, przygotowaną na ważną opłatę. Czynności prowadzi Komisariat Policji w Knurowie. Osoby, które mają jakiekolwiek podejrzenia co do sprawczyni, proszone są o przekazywanie informacji policjantom z knurowskiego komisariatu lub za pośrednictwem skrzynki Powiadom nas - kliknij TU. Gwarantujemy anonimowość.


To nie są odosobnione przypadki. Poniżej komunikat Wydziału Kryminalnego III Komisariatu Policji w Gliwicach, który prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa z 21 marca br. Tego dnia, ok. godz. 11.00, przy ulicy Żwirki i Wigury, nieznany sprawca podający się za pracownika PZU wszedł do mieszkania gliwiczanki. Potem wykorzystał nieuwagę kobiety, zabrał jej pieniądze i uciekł. Był to mężczyzna w wieku ok. 35 lat, wysoki, szczupły, opalony, ubrany w czerwoną kurtkę oraz ciemną wełnianą czapkę – naciągniętą mocno na twarz.
Osoby posiadające informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy tego przestępstwa proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z III KP przy ul. Pszczyńskiej 20, tel. 32 239 03 07 lub za pośrednictwem skrzynki Powiadom nas - kliknij TU. Gwarantujemy anonimowość. 

Policja apeluje o bezzwłoczne powiadamianie o podejrzanych osobach kręcących się po klatkach schodowych.