Wiadomości

Nie reagujesz-akceptujesz: zatrzymał ekshibicjonistę

Wczoraj, we wtorek 17 kwietnia wczesnym popołudniem, na osiedlu domków jednorodzinnych w Kleszczowie pojawił się obcy samochód, a w nim mężczyzna, który dopuścił się czynów ekshibicjonistycznych wobec młodej kobiety z dzieckiem. Na krzyk i wołanie zareagował sąsiad, a dowiedziawszy się, co zaszło, bez chwili wahania ruszył w pościg za sprawcą. Dzięki wzorowej postawie mieszkańca Kleszczowa policja zatrzymała 70-latka, mieszkańca województwa opolskiego.Kleszczowianin jadący za uciekającym fiatem na opolskich numerach rejestracyjnych był w łączności telefonicznej z policjantami pyskowickiego komisariatu.
Do ujęcia doszło na jednej z ulic w sąsiedniej miejscowości – Bojszowie. Zatrzymanym okazał się 70-letni mieszkaniec województwa opolskiego. Człowiek ten przebrany był za kobietę – miał damskie buty, płaszcz, bluzkę oraz perukę.
Za nieobyczajny czyn ukarano go 500-złotowym mandatem. Wydział kryminalny gliwickiej komendy wyjaśnia teraz, czy mężczyzna ma na swoim koncie jakieś inne czyny o podobnym charakterze.
Mieszkańcowi Kleszczowa dziękujemy za wzorową postawę obywatelską, zaś rodziców prosimy, by w delikatny sposób ostrzegli swoje dzieci przed dorosłymi wykazującymi takie zachowania, jak zatrzymany 70-latek. 

  • Samochód fiat seicento a przy nim dwóch umundurowanych policjantów i starszy mężczyzna z peruce
    Foto: autor Pan Tomasz z Kleszczowa
  • Po prawej samochód marki Fiat Seicento, po lewej dwaj policjanci kontrolują starszego mężczyznę w peruce.
    Foto: autor Pan Tomasz z Kleszczowa
  • PO środku fiat seicento widoczny w szybie ścigającego go pojazdu
    Pościg za uciekającym...
Ładowanie odtwarzacza...