Potrącenie 80-letniej pieszej w Knurowie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Potrącenie 80-letniej pieszej w Knurowie

Data publikacji 10.08.2018

W środę, 8 sierpnia tuż po godz. 11.00 doszło do wypadku na ul. Dworcowej w Knurowie. Poszkodowana to 80-letnia kobieta. Nie zauważył jej kierowca włączający się do ruchu. Czy w tym przypadku wystąpił błąd wynikający z tzw. martwego pola? To częsta przyczyna potrąceń na pasach.

 

 


 

60-letni gliwiczanin kierujący osobowym fordem, skręcając w prawo i włączając się tym samym do ruchu, nie zauważył prawidłowo idącej chodnikiem 80-latki. Doszło do potrącenia, w wyniku którego kobieta doznała obrażeń ręki.

Pamiętajmy: w każdym pojeździe występuje tzw. martwe pole, czyli miejsce za autem, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec. Niebezpieczeństwo wzrasta przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych oraz skrzyżowań. Przy skręcie w prawo słupek może na moment zasłonić przechodnia i nawet niewielka prędkość jest wtedy groźna.

„Martwe pole” istnieje także przy manewrach do tyłu. Z obserwacji gliwickiej drogówki wynika, że to częsta przyczyna potrąceń. Ponieważ tylne lusterko nie wystarczy, aby obserwować pole za samochodem, należy odwrócić głowę i cofać bardzo ostrożnie, powoli.