Publikujemy wizerunek osoby podejrzanej - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Publikujemy wizerunek osoby podejrzanej

Data publikacji 31.08.2018

Z uwagi na ponowne pojawienie się w centrum Gliwic nieustalonego do tej pory mężczyzny, który wznowił przestępczą działalność i w podobny sposób oszukał kolejne osoby, ponownie publikujemy wizerunek poszukiwanego mężczyzny. Osoby rozpoznające tego mężczyznę, prosimy o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawca działa głównie w małych prywatnych pracowniach lub firmach, zlokalizowanych w centrum i w śródmieściu Gliwic (w lutym 2018 była pracownia witraży, w sierpniu pracownia protetyczna). W rozmowie z ludźmi, pod pretekstem możliwości załatwienia w niższej cenie używanych komputerów z przetargu organizowanego albo przez Urząd Miejski albo Starostwo Powiatowe w Gliwicach, oferuje pomoc przy zakupie tych komputerów i na ten cel pobiera zaliczki w kwotach ok 200-300zł, po czym nie wywiązuje się z umowy i nie zwraca pobranej zaliczki.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na załączonych zdjęciach proszone są o kontakt z Komisariatem I w Gliwicach, tel. 32 33 69 401 (całodobowo).