Bezpieczny pieszy - jutro policyjne działania (FILM) - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Bezpieczny pieszy - jutro policyjne działania (FILM)

Data publikacji 10.09.2018

Jutro, 11 września, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach, na podległym sobie terenie, prowadzić będą działania „Bezpieczny pieszy”. W akcji wykorzystają m.in. sprzęt monitorująco-nagrywający. Zostaną skierowani w miejsca, w których dochodzi do sytuacji niebezpiecznych. Akcje ponowimy w rożnych dniach, w kolejnych tygodniach. A ku przestrodze i refleksji pieszych prezentujemy film.
W szczególnym zainteresowaniu stróżów prawa znajdą się kierowcy dokonujący przewinień wobec niechronionych uczestników ruchu.
Statystyki wciąż wskazują, że najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, powstałych z winy kierujących, jest nieudzielenie pierwszeństwa. Prezentowany film obrazuje sytuację, w której mającą pierwszeństwo kobietę uderzył kierowany przez 20-latka fiat.
Jak pokazuje przykład, do wypadku może dojść wszędzie – dlatego apelujemy o czujność. To potrącenie miało miejsce 31 lipca br. około godziny 15.00 na ul. Zwycięstwa w Gliwicach. Działania, o których informujemy, będą prowadzone w godzinach 14.00-22.00.

Ładowanie odtwarzacza...