Policjanci z Pyskowic zapobiegli tragedii - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Policjanci z Pyskowic zapobiegli tragedii

Data publikacji 13.09.2018

Do pyskowickiego komisariatu zadzwoniła roztrzęsiona kobieta, informując, że właśnie otrzymała wiadomość od swojego byłego partnera, który zamierza odebrać sobie życie. Policjanci bez chwili wahania rozpoczęli działania mające na celu odnalezienie mężczyzny. Pomogła była partnerka, która podała prawdopodobne miejsca, gdzie desperat może przebywać.

Do komisariatu w Pyskowicach zadzwoniła kobieta informując o tym, że były partner chce odebrać sobie życie. O desperackim zamiarze poinformował ją w wiadomości SMS. Kobieta zasugerowała policjantom miejsce, gdzie może znajdować się były partner. Policjanci wspólnie ze strażą pożarną udali się do wskazanej części lasu. Na miejscu panował już zmrok, jednak policjanci dotarli do miejsca, gdzie zauważyli 34-latka na drzewie. Na szyi miał już założoną pętlę wykonaną z przewodu elektrycznego, którego drugi koniec był przywiązany do gałęzi.

Policjanci próbowali przekonać mężczyznę, by zszedł, jednak w pewnym momencie zaczął się zsuwać. Mundurowi zareagowali błyskawicznie. Jeden z nich złapał desperata za nogi, inni podtrzymywali, odcięto kabel. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala.