Odblaskowy pierwszak - kolejna edycja - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Odblaskowy pierwszak - kolejna edycja

Wczoraj, 18 września w sali kina Amok w Gliwicach, jak co roku, odbyły się przedstawienia dla pierwszoklasistów z cyklu Odblaskowe Pierwszaki. Kolejne szkoły wezmą udział 24 września. W ten sposób dorośli chcą dotrzeć do najmłodszych i przekazać im podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Swój udział w przedsięwzięciu mieli gliwiccy policjanci oraz strażnicy miejscy.W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczyli w spotkaniach pt: „Odblaskowy pierwszak”, zorganizowanych przez gliwicki samorząd. Łącznie ponad 1600 dzieci rozpoczynających naukę otrzymało porcję wiedzy o swoim bezpieczeństwie w najlepszej formie – zabawy i przedstawienia teatralnego.
W trakcie spotkań uczniom przekazywane są zasady przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania w drodze z domu do szkoły. Zajęcia prowadzą policjanci i strażnicy miejscy, a uświetniają je występy Teatru Nie-Wielki, czyli Pompon z Bąblem z Opola, którego aktorzy – Dariusz Skowroński (Pompon) i Wiesław Cichy (Bąbel) – poprzez zabawę uczą najmłodszych, jak właściwie zachować się na ulicy i podwórku.
Tegoroczna edycja to również debiut w trudnej sztuce rozmowy z widownią najmłodszą jednego z naszych mundurowych, st. sierż. Mateusza Piórkowskiego, z zawodu wyuczonego – pedagoga. To nowy policyjny profilaktyk, zastąpił znaną wśród młodych ludzi i grona nauczycielskiego asp. szt. Katarzynę Wosik, która wraz z asp. szt. Anetą Sokallą od lat profesjonalnie prowadziła zajęcia z młodzieżą. Reakcje najmłodszych potwierdzają, że starszy sierżant sprawdza się znakomicie.
Rodzice powinni również docenić działania strażniczek miejskich, które wkładają wiele serca w pracę z dziećmi, a są to: Natalia Biały, Aleksandra Damulewicz i najbardziej doświadczona w tym obszarze Agnieszka Kujawa.