Może ktoś rozpozna? - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Może ktoś rozpozna?

22 listopada 2018 roku w Knurowie przy ul. Szpitalnej nieznana kobieta na terenie parkingu przy supermarkecie, dokonała przywłaszczenia uprzednio zagubionego portfela wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 2.520 zł. W toku prowadzonych czynności uzyskano i zabezpieczono monitoring, na którym potwierdzono fakt utraty portfela przez zgłaszającego. Stało się to w czasie przejścia pokrzywdzonego ze sklepu do zaparkowanego samochodu. Widoczna jest również kobieta, która podnosi utracony portfel, po czym kieruje się do samochodu, wsiada jako pasażer i odjeżdża z terenu parkingu.

Z uwagi na bardzo słabą jakość nagrania monitoringu nie było możliwości odczytu numeru rejestracyjnego pojazdu, którym kobieta odjeżdża z miejsca. Samochód to (najprawdopodobniej) Mazda 2, koloru srebrnego. Rysopis kobiety: wiek 50-60 lat, średniej budowy ciała, włosy krótkie, ubrana w kurtkę do kolan, spodnie ciemne.

Prowadzący sprawę wyczerpał w sprawie możliwości wykrywcze. Warto jednak wszelkimi sposobami dążyć do ujęcia sprawcy, dlatego, mimo skrajnie słabej jakości zdjęć, funkcjonariusz zdecydował się je opublikować.
Być może, po obejrzeniu, ktoś rozpozna kobietę poprzez skojarzenie sylwetki z użytkowanym samochodem. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawczyni prosimy kierować bezpośrednio do prowadzącego postępowanie mł. asp. Grzegorza Klatki — detektywa Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Knurowie
tel. (32) 337 25 29 lub pod całodobowy numer 323372500. Policja gwarantuje wszystkim zgłaszającym pełną anonimowość.