Kobiety w gliwickiej policji - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Kobiety w gliwickiej policji

Wiele osób wciąż patrzy na policję stereotypowo, jako na formację typowo męską. Tymczasem jest w naszych szeregach sporo kobiet, i to nie tylko policjantek. Ogromną rolę spełniają także panie będące pracownikami cywilnymi. Stanowią one zdecydowaną większość w administracji – aż 98 procent!


W gliwickim garnizonie kobiety pracują w księgowości, kadrach, logistyce, sekretariatach, zajmują się zaopatrzeniem czy transportem. Bez nich wiele działów nie działałoby tak sprawnie i efektywnie. Są wśród nas oczywiście także panie w mundurach (tu warto dodać, że z rok na rok policjantek przybywa). Najwięcej służy ich w wydziale kryminalnym, w którym prowadzą niełatwą pracę dochodzeniową. 
Dziś, z okazji święta kobiet, jako męska część gliwickiego garnizonu policji, składając naszym koleżankom najserdeczniejsze życzenia, dziękujemy za trud oraz poświęcenie. 
Życzenia komendanta miejskiego policji w Gliwicach z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich zatrudnionych w naszym garnizonie pań:
„W dniu Waszego święta, w imieniu własnym i kierownictwa gliwickiej policji, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej radości i pomyślności. Dużo zdrowia, szczęścia oraz dalszych sukcesów w spełnianiu swoich marzeń w życiu prywatnym i zawodowym.”
mł. insp. Marek Nowakowski

Ładowanie odtwarzacza...