WIADOMOŚCI

Podsumowanie weekendu - zatrzymania na gorącym uczynku

Data publikacji 13.05.2019

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 20 sprawców przestępstw. Pięciu z nich to nietrzeźwi kierujący. W grupie ujętych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się m.in. podejrzani o: kradzieże, przestępczość narkotykową, znęcanie nad małymi dziećmi, bójkę i pobicie, znieważenie interweniujących funkcjonariuszy, uszkodzenie ciała, łamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Nasi mundurowi podjęli 545 interwencji, ujęli 5 osób poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do 29 kolizji i jednego wypadku śmiertelnego.

 

Dominującą grupą osób łamiących prawo byli kierowcy prowadzący pojazdy mimo ciążących na nich zakazach sądowych lub cofnięcia uprawnień. Tylko 11 maja zatrzymano takich czterech: około godziny 23.00 na ul. Robotniczej w Gliwicach wpadł 23-latek prowadzący volkswagena golfa, o 11.30 na Poznańskiej w Pyskowicach zatrzymano 26-letniego motocyklistę, któremu gliwicki sąd rejonowy zakazał kierowania już dwukrotnie, o 18.00 na ul. Dworcowej w Knurowie ujęto 49-letniego motorowerzystę, a kilka minut później, w tym samym mieście, ale przy ul. Zwycięstwa, kierowcę 69-letniego, który jechał samochodem marki Hyundai.
Dzień wcześniej, 10 maja rano na ul. Rybnickiej w Gliwicach
policjanci z drogówki zatrzymali z kolei 92-latka, który kierował samochodem mimo decyzji o cofnięciu uprawnień z powodów zdrowotnych.

Wśród nietrzeźwych kierujących niechlubny rekordzista wydmuchał ponad 3,2 promila alkoholu. 50-latek, zatrzymany do kontroli w Paczynie, kierował samochodem marki Renault Megane Scenic.