Spotkanie policjantów z seniorami z Pilchowic - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Spotkanie policjantów z seniorami z Pilchowic

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Pilchowicach odbyła się ważna debata z udziałem seniorów ze stowarzyszenia Pilchowice Pilchowiczanom, zainteresowanych tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Myśl przewodnia spotkania: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Celem było aktywizowanie społeczności lokalnej do udziału w działaniach na rzecz bezpieczeństwa wspólnego. Udział w debacie wzięło 40 osób, w tym prezes stowarzyszenia Anna Surdel, sołtys Józef Nierychło oraz dzielnicowy, mł. asp. Bartłomiej Ulma. Prowadzili ją zaś funkcjonariusze wydziału prewencji, st. sierż. Mateusz Piórkowski i sierż. Sabina Kranc.Policja szeroko otwiera się na kontakt z mieszkańcami. Opinia społeczna to dla nas ważny element podejmowania decyzji związanych z bezpieczeństwem.
Podczas spotkania policjanci gliwickiej komendy przeprowadzili prezentację, potem dyskusję o najistotniejszych zagrożeniach, zdiagnozowanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy byli aktywni – zadawali pytania i składali wnioski, które z kolei zanotowano i zgodnie z zasadami, rozpatrzą je konkretne komórki policji.
Funkcjonariusze zapowiadają kolejne tego typu spotkania. Będziemy o nich informować na bieżąco i już dziś na nie zapraszamy.
Korzystając z okazji, drobne gadżety wręczono prezes stowarzyszenia, która działa na rzecz społeczeństwa lokalnego Pilchowic, co wpisuje się w policyjną akcję „Nie reagujesz – akceptujesz”.

 

  • Widzimy stojącego umundurowanego policjanta i siedzących przy stolikach seniorów.
  • Widzimy stojącego umundurowanego policjanta i siedzących przy stolikach seniorów.
  • Policjanta na pierwszym planie, siedzi przy komputerze.
  • Slajd komputerowy z wyświetlonymi numerami alarmowymi.
  • Widzimy stojącego umundurowanego policjanta i siedzących przy stolikach seniorów.