WIADOMOŚCI

Pyskowicki komisariat wzbogacił się o dwa hybrydowe radiowozy

Dzisiaj (6 czerwca) w Komisariacie Policji w Pyskowicach oficjalnie przekazano dwa nowe radiowozy do patrolowania rejonu podległego tej jednostce, czyli miasta Pyskowice, miasta i gminy Toszek, gmin Rudziniec i Wielowieś. Pojazdy to ekologiczne hybrydowe toyoty.O godz. 11.00 na dziedzińcu pyskowickiego komisariatu odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Corolla, zakupionych dla policji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, lokalnych samorządów z Pyskowic, Toszka, Rudzińca i Wielowsi oraz budżetu policji. W symbolicznym przekazaniu kluczyków udział wzięli jako przedstawiciele wymienionych samorządów, burmistrz Pyskowic Adam Wójcik, burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk, wójt gminy Rudziniec Krzysztof Obrzut. Z uwagi na niespodziewane okoliczności w spotkaniu nie brał udziału pan Ginter Skowronek wójt Wielowsi. Gmina Wielowieś również miała swój udział finansowy w zakupie pojazdów. Pojazdy odebrał komendant miejski w Gliwicach mł. insp. Marek Nowakowski wraz z szefem pyskowickich stróżów prawa mł. insp. Rafałem Grzenią.
Każda z toyot warta jest ponad 100 tys. zł, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM. Samochody te mają bogate wyposażenie, zapewnią maksimum bezpieczeństwa i komfortu funkcjonariuszom, którzy będą w nich pełnić służbę.
Spalanie paliwa w tego rodzaju pojazdach (niezależnie od tego, czy auta używa się w mieście, czy na trasie) jest bardzo małe. Emisja CO2 nie przekracza zaś 90 g/km. Wprowadzenie ekologicznych samochodów do floty polskiej policji wpisuje się w ogólnoświatowe trendy dbania o środowisko.

 

  • Dwa nowe radiowozy i stojący przy nich oficjele.
  • Dwa nowe radiowozy
  • Dwa nowe radiowozy i stojący przy nich oficjele
  • Dwa nowe radiowozy i stojący przy nich oficjele
  • Dwa nowe radiowozy i stojący przy nich oficjele
  • Dwa nowe radiowozy i stojący przy nich oficjele
  • Policjant za kierownicą hybrydowej toyoty
  • Samorządowcy oglądają radiowóz od środka