Kolejny wypadek, w którym ucierpiał motocyklista - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Kolejny wypadek, w którym ucierpiał motocyklista

9 czerwca około godziny 17.00 w Sierakowicach k. Sośnicowic doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Wstępne ustalenia wskazują, że 29-letnia kierująca autem nie ustąpiła pierwszeństwa jednośladowi.
Kobieta jadąca samochodem marki Peugeot, w trakcie wykonywania manewru zmiany kierunku jazdy, nie ustąpiła pierwszeństwa poruszającemu się z naprzeciwka 39-letniemu motocykliście. Doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Mężczyzna doznał obrażeń ręki i nogi, w stanie przytomnym został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec LPR. Kierującej samochodem zatrzymano prawo jazdy kat. B.
Nie bez przyczyny Ministerstwo Infrastruktury i KRBRD prowadzą kampanię „Wybierz swoją ofiarę”. Jak wskazują statystyki, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu jest główną przyczyną wypadków na polskich drogach.
Kampania „Żyj i pozwól żyć innym. Udzielaj pierwszeństwa przejazdu” została zainicjowana 20 maja. W jej ramach powstał spot, który pokazuje tragiczne skutki nieudzielenia pierwszeństwa przez kierowcę.

Film kampanii: "Wybierz swoja ofiarę"