Bezpieczne Wakacje 2019 - cykl zajęć w Gliwicach - WIADOMOŚCI - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

WIADOMOŚCI

Bezpieczne Wakacje 2019 - cykl zajęć w Gliwicach

Data publikacji 02.07.2019

W Gliwicach trwa wakacyjny cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami. W ramach zorganizowanych dla dzieci w wieku 7-12 lat półkolonii, w gliwickim MDK odbywają się zajęcia profilaktyczne, podczas których szkolą właśnie nasi policjanci. A specjalizują się w tym szczególnie dwaj mundurowi: st. sierż. Szymon Kołodziej z wydziału ruchu drogowego oraz st. sierż. Mateusz Piórkowski z wydziału prewencji.

Nasi profilaktycy zawsze dostosowują zajęcia do publiki. Tym razem zorganizowali pogadankę – ustny test wiedzy o bezpiecznym zachowaniu nad wodą, w górach oraz miejscu zamieszkania. Dzieci dowiedziały się na przykład, jak prawidłowo poruszać się w przestrzeni miejskiej, wiejskiej, po ulicach i chodnikach.
Po teście przyszedł zaś czas na zajęcia z pierwszej pomocy, z wykorzystaniem praktycznych fantomów (wypożyczonych z SP 28). Policjanci przećwiczyli z najmłodszymi, jak zachować się w sytuacji trudnej i jak prawidłowo wezwać na miejsce zdarzenia odpowiednią służbę. Każdy z uczestników dostał też zadanie: pod okiem funkcjonariuszy przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.

  • Policjant klęczy nad fantomem i tłumaczy cos dzieciom siedzącym naprzeciwko niego.
  • Policjant tłumaczy dzieciom pochylając się nad fantomem.
  • Policjant tłumaczy dzieciom pochylając się nad fantomem.