„Pewnym krokiem do celu 50+” - WIADOMOŚCI - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

WIADOMOŚCI

„Pewnym krokiem do celu 50+”

Data publikacji 16.08.2019

Członkowie Klubu Seniora „Wigor-Senior” z siedzibą w Sośnicowicach wzięli udział w pierwszym szkoleniu profilaktyczno-terapeutycznym inaugurującym cykl II Edycji akcji prowadzonej przez Komendę Miejską Policji w Gliwicach pod nazwą "Pewnym krokiem do celu 50+". Tym razem dowiedzieli się, jak nie paść ofiarą oszustów oraz jak zachować się w rejonie przejść dla pieszych. Akcja skierowana jest do wszystkich osób w wieku 50+.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo w rejonie gliwickich przejść dla pieszych. Od sierż. szt. Szymona Kołodzieja policjanta z gliwickiej drogówki, seniorzy usłyszeli precyzyjne instrukcje na temat niezbędnych czynności w rejonie przejścia, które mogą uratować im zdrowie i życie. Policjant zwrócił szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących, które bezpośrednio zagrażają pieszym. Szczególnie niebezpieczne jest zachowanie polegające na omijaniu pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu w rejonie przejścia dla pieszych. Kierujący dopuszczający się tego rodzaju wykroczenia musi liczyć z możliwością nałożenia na niego mandatu karnego w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych. Ponadto zaprezentowano filmy szkoleniowe ze zdarzeń drogowych, które z kolei mają przestrzegać pieszych przed nieprawidłowym zachowaniem na przejściach np. prowadzeniu „spotkań towarzyskich” czy „pogadanek”, co niejednokrotnie może wprowadzać kierujących w błąd i utrudniać ruch.

Aspirant sztabowy Aneta Sokalla z zespołu ds. prewencji kryminalnej, nieletnich i patologii gliwickiej komendy przestrzegła przed oszustami ”domokrążcami”. W siedzibie klubu odbyła się również ożywiona dyskusja na temat prawidłowego algorytmu postępowania w przypadku próby oszustwa.

Warsztaty są organizowane przez Policję dla osób w wieku 50+. W celu umówienia dogodnego terminu spotkania prosimy koordynatorów klubów seniora o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP Gliwice, tel.: 32 336 92 90.