Wiózł znajomych, łamiąc wiele przepisów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Wiózł znajomych, łamiąc wiele przepisów

Nieodpowiedzialnych zachowań na naszych drogach nie brakuje. Pewien młody człowiek, mieszkaniec powiatu gliwickiego, uznał jednak najwyraźniej, że tego rodzaju zagrożenia go nie dotyczą. Jechał z nadmierną prędkością i wyprzedził prawidłowo jadący nieoznakowany radiowóz.

Około godziny 20.00 policyjny nieoznakowany radiowóz grupy speed kierował się w stronę miejscowości Niewiesze.Tuż przed miejscowością Słupsko radiowóz został wyprzedzony przez jadący znacznie powyżej dopuszczalnej prędkości ciemny samochód marki BMW. Nie tylko nadmierna prędkość, ale także myśl, że pojazd może pochodzić z kradzieży, wywołały maksymalną uwagę policyjnego patrolu. Radiowóz ruszył w pościg. Przed miejscowością Niewiesze, wideorejestrator wyświetlił wynik 143 km/h – na drodze z ograniczeniem do 90 km. Gnający krętą i wąską drogą kierowca BMW popełnił jeszcze kilka poważnych wykroczeń. Stróże prawa z gliwickiej drogówki szybko zatrzymali ścigany samochód, w którym jak się okazało, siedziało trzech młodych mężczyzn i kobieta. Dodatkowo w trakcie kontroli wyszło na jaw, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się mandatem w wysokości 1700 zł i 17 punktów karnych.
Przypominamy, że gliwiccy policjanci z grupy speed, wyjeżdżają codziennie do działań najnowszymi nieoznakowanymi radiowozami, takimi jak BMW Serii 3 i Kia Stinger. Pojazdy z silnikami o mocy przekraczającej 200 KM wyposażone są w wideorejestratory.

 

  • Zdjęcie ekranu wideorejestratora z pomiarem prędkości 143 km/h
    Foto: sierż. szt. Marcin Rydel
Ładowanie odtwarzacza...