Podczas meczu Piasta z Legią było spokojnie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Podczas meczu Piasta z Legią było spokojnie

W niedzielę gliwiccy policjanci, wraz z funkcjonariuszami oddziałów prewencji z Katowic oraz Bielska-Białej, dbali o bezpieczeństwo w trakcie meczu piłkarskiego, rozgrywanego na stadionie miejskim przy ul. Okrzei. Podczas spotkania Piasta Gliwice z Legią Warszawa, które odbyło się w sportowej atmosferze, nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. Poza kilkoma przypadkami przedawkowania alkoholu, kibice nie stworzyli innych zagrożeń.

Policja, zgodnie ze swymi obowiązkami, musi dbać o bezpieczeństwo imprez masowych. Gliwiccy funkcjonariusze, wsparci przez mundurowych prewencji śląskiego garnizonu, zabezpieczali więc mecz piłki nożnej. Oprócz widzów kibicujących gospodarzom na sportowe spotkanie przybyło około 900 fanów Legii Warszawa.
Co cieszy, w naszym rejonie coraz rzadziej zauważamy naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Tym razem, prócz kilku nietrzeźwych przyjezdnych, którzy zakłócili porządek przed wejściem na stadion, w policyjnych statystykach nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń.

  • Policjanci z kaskach na tle autobusu komunikacji miejskiej
  • Policjanci w kaskach z tarczami na stacji kolejowej
  • Policjanci na stacji kolejowej
  • Stzab policyjny, policjanci siedzą przed monitorami
  • Policjant przy policyjnym motocyklu
  • Policjanci na koniach i ojciec z dzieckiem na rękach - głaszczą konie