Wiadomości

Sędziowie z Europy z wizytą w gliwickim garnizonie policji

Komenda Miejska Policji w Gliwicach gościła dziś sędziów z Niemiec i Włoch. Wizyta odbyła się w ramach programu wymiany stażowej Europejskiej Sieci Kształcenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości. Goście zapoznali się między innymi ze stanowiskiem dowodzenia komendy oraz metodami pracy naszych techników kryminalistyki. Obejrzeli także specjalnie dla nich przygotowany film.


Gościom z Europy towarzyszyła sędzia Magdalena Topolska, przewodnicząca Wydziału III Karnego Sądu Rejonowego w Gliwicach, a po głównej siedzibie gliwickich stróżów prawa oprowadzał ich oficer prasowy podinsp. Marek Słomski.
Sędziowie zapoznali się m.in. z systemem powiadamiania ratunkowego, jaki działa na naszym terenie czy z obsługą zdarzeń przez funkcjonariuszy. Jeden z najlepszych techników kryminalistyki w kraju, asp. sztab. Dariusz Sikora, zapoznał zaś z systemem zasad zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa, a także ich rejestrowania w policyjnych bazach danych.
Na przykładzie gliwickiego garnizonu zaprezentowano europejskim sędziom strukturę polskiej policji. Zainteresowaniem cieszył się specjalnie na tę okazję przygotowany film, prezentujący nie tylko historię formacji w Polsce, ale i szkolenia czy możliwości techniczne. Film był również szybką, krótką wycieczką po Gliwicach.
Dzięki temu, że wielu naszych funkcjonariuszy sprawnie posługuje się językiem angielskim, goście mieli okazję porozmawiać z nimi i osobiście spytać o doświadczenia w służbie.

  • Foto: N.Szarapow