Wiadomości

Dzień Wszystkich Świętych - zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji 28.10.2019

Zmiany w organizacji ruchu na czas Wszystkich Świętych dotyczyć będą rejonu dwóch gliwickich nekropolii : Cmentarza Centralnego i Cmentarza św. Wojciecha. Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od 31.10.2019 od godz. 17:00 do 04.11.2019 do godz. 21:00.

 

Cmentarz Centralny

 

 

Przy cmentarzu Centralnym, odcinek ul. Kozielskiej między ul. Okulickiego i rondem im. Andersa zostanie wyłączony z ruchu.

Kierowcy jadący od strony ul. Kozielskiej, poprowadzeni zostaną ul. Okulickiego w prawo do DK88 lub w lewo w kierunku ul. Andersa.

Odcinki tych ulic zostaną przekształcone w drogi jednokierunkowe.

Od strony węzła DK88 – Okulickiego będzie można dojechać do parkingu przy Parku Handlowym Arena i parkingu usytuowanego na tyłach cmentarza Centralnego. Dodatkowo umożliwione zostanie parkowanie po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego. W trakcie obowiązywania zmienionej organizacji ruchu, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego zostanie wyłączona.

 

Cmentarz przy ul. św. Wojciecha

 

 

Jeden kierunek ruchu wprowadzony zostanie na ul. św. Wojciecha i na ul. Myśliwskiej, na odcinku od ul. Jałowcowej do ul. Toszeckiej. Dojazd do cmentarza przy ul. św. Wojciecha odbywał się będzie od ul. Toszeckiej.

Wzorem lat poprzednich na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania się.

Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Toszecką.

Przypominamy, że kierowcy jadący ul. Toszecką od strony Pyskowic, nie mogą skręcać w lewo w ul. Wojciecha (zakaz skrętu – linia ciągła). W rejon cmentarza dojechać będzie można, skręcając odpowiednio wcześniej, w dwukierunkowy odcinek ulicy Myśliwskiej (do skrzyżowania z ul. Bończyka).