Wiadomości

Poszkodowani NURD: piesza, rowerzysta i kierowca skutera

W czwartek, 21 listopada tuż przed godziną 18.00 na ul. Zygmuntowskiej w Gliwicach doszło do potrącenia 84-letniej pieszej, znajdującej się na oznakowanym przejściu. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Za kierownicą mercedesa na zabrzańskich numerach rejestracyjnych siedział 63-letni mężczyzna.


To nie wszystkie zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakie wydarzyły się wczoraj w naszym mieście. Przed godziną 8.00, na ul. Daszyńskiego, kierujący dacią 57-latek, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście. 50-letni cyklista z obrażeniami (na szczęście niezagrażającymi życiu) został przewieziony do szpitala.
Z kolei koło południa, przy ul. Pszczyńskiej, 59-latka kierująca samochodem osobowym marki BMW wymusiła pierwszeństwo na 62-latku jadącym skuterem. Skończyło się niegroźnymi obrażeniami i mandatem karnym. Pozostałe dwie sprawy będą miały swój finał w sądzie.
Po raz kolejny apelujemy o ostrożność, szczególnie w rejonie „pasów”. Godziny szczytów komunikacyjnych przypadają na tzw. szarówkę, gdy ludzkie oko ma trudności z akomodacją obrazów.

 

  • But na przejściu