Błyskawiczne zatrzymanie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Błyskawiczne zatrzymanie

Wczoraj około godziny 17.00 gliwicka policja otrzymała zgłoszenie rozboju. Dwaj sprawcy zaatakowali 28-latka, zażądali, aby oddał im swoją saszetkę, a gdy ten się nie zgodził, został pobity. Policjanci natychmiast przystąpili do działań, których efektem było ujęcie złoczyńców i odzyskanie skradzionego mienia.


Jak ustalono, sprawcy oczekiwali na ofiarę pod wiaduktem kolejowym na ul. Piwnej w Gliwicach. Gdy zobaczyli łatwy cel – mężczyznę, który szedł „lekko zawiany”, przystąpili do rozboju. Ze zrabowaną saszetką szybko uciekli. Policyjnym detektywom pomógł miejski monitoring, dzięki któremu prześledzono drogę ucieczki napastników oraz dysponowano rysopisami.
Rozboje to przestępstwa, które policja ściga z największą determinacją – i tym razem sprawcy zostali schwytani przez policyjnych wywiadowców. Próbowali ukryć się w tłumie w pobliskim centrum handlowym.Okazali się nimi 29- i 33-latek, obaj z Gliwic, w przeszłości karani za podobne przestępstwa. Przewieziono ich do komendy miejskiej i osadzono w policyjnym areszcie. Dziś staną przed prokuratorem oraz sądem, grozi im 12 lat pozbawienia wolności.

  • Podejrzany przesłuchiwany przy biurku
  • Podejrzany podpisuje protokół.