WIADOMOŚCI

SKRZYNKA „POWIADOM NAS” NIE SŁUŻY DO PILNYCH INTERWENCJI!

Przypominamy anonimowym informatorom, przesyłającym swoje zgłoszenia za pośrednictwem skrzynki „Powiadom nas”, że ten kanał nie służy do pilnych interwencji, sytuacji wymagających natychmiastowego działania. Do takich zgłoszeń przewidziany jest darmowy numer alarmowy 112.

Internauci nadsyłają na wspomnianą anonimową skrzynkę wiadomości typu: „Informuję, że kierowca samochodu osobowego Opel Vectra na katowickich numerach rejestracyjnych pił alkohol i właśnie wyjechał autem” lub „Zgłaszam awanturę u sąsiadów, ktoś woła o pomoc”.

Zgodnie ze specyfiką skrzynek mailowych, takie informacje odczytywane są czasem dopiero po kilku godzinach. Wspomniany kierowca może w tym czasie doprowadzić do tragedii, u sąsiadów sprawa może zakończyć się podobnie!
Apelujemy więc o zgłaszanie tego typu spraw pod numer pogotowia policji 112 i 997. Policjant przyjmujący zapyta o nazwisko zgłaszającego, ponieważ wymaga tego pragmatyka służby oraz przepisy. Można jednak poprosić o zastrzeżenie swoich danych i podać informację anonimowo.
Anonimowa skrzynka mailowa Powiadom Nas - Kliknij TU.

  • Wycinek witryny internetowej gliwickiej policji.