Bezpieczne wakacje 2020 - kontrole autokarów - WIADOMOŚCI - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

WIADOMOŚCI

Bezpieczne wakacje 2020 - kontrole autokarów

Data publikacji 26.06.2020

Z racji rozpoczynających się wakacji gliwiccy policjanci przystępują do akcji ,,Bezpieczne wakacje 2020". Jednym z zagadnień realizowanych przez mundurowych w całym kraju będą działania związane z kontrolami autokarów. Podczas kontroli sprawdzone zostaną nie tylko pojazdy ale też stan psychofizyczny kierowców.

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących osoby na wypoczynek z wyszczególnieniem tych, które przewozą dzieci i młodzież.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autokarów i ich wyposażenie, uprawnienia kierujących oraz stan ich trzeźwości.

Przypominamy, że rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia kontroli przewoźnika powinni zgłosić funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

W Gliwicach miejscem, w którym policjanci sprawdzają autokary, jest Międzynarodowy Dworzec Autobusowy przy ul. Toszeckiej. Kontakt w celu umówienia terminu: sekretariat WRD KMP w Gliwicach, tel. 32 33 69 290 lub 47 85 92 290 w godz. 8.00-15.00.

Jednocześnie w dobie obowiązujących przepisów związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19 przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w środkach transportu publicznego.