"Bezpieczny sk8park" - WIADOMOŚCI - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

WIADOMOŚCI

"Bezpieczny sk8park"

Data publikacji 04.08.2020

W poniedziałek, 3 sierpnia, w godzinach od 16 do 17:30 w skateparku przy placu Krakowskim w Gliwicach odbyła się akcja "Bezpieczny sk8park". Podczas spotkania z młodzieżą odbył się konkurs wiedzy o bezpiecznym korzystaniu ze skateparków, ogólnych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także zabawy skierowane na naukę bezpiecznego spędzania czasu na tego typu obiektach. Jest to inauguracyjny program zainicjowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

Akcja „Bezpieczny Sk8park” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W jednym dniu w kilkudziesięciu miastach województwa Śląskiego, przy udziale lokalnej policji i samorządów przeprowadzone zostały zajęcia mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych. Podczas zajęć odbyły się konkursy z wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z skateparków, pumptracków i innych tego typu miejsc oraz konkursy z ciekawymi nagrodami.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, że do najczęstszych powodów wypadków na skateparku należą:

- brak odpowiedniego wyposażenia takiego jak kask czy ochraniacze,

- nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt,

- brawura i brak umiejętności

Pomimo panującej aury, młodzież licznie podjęła wyzwania postawione przez funkcjonariuszy gliwickiej drogówki oraz wydziału prewencji. Akcja zorganizowana wspólnie z Miejskim Zarządem Usług Komunalnych w Gliwicach odbyła się po raz pierwszy, ale jak zaznaczają organizatorzy nie po raz ostatni. Na biorące udział w konkursach dzieci i młodziez czekały nagrody: kaski, ochraniacze, bidony, lampki rowerowe oraz wiele innych przydatnych gadzetów jak odblaski czy gwizdki.

Tego typu spotkania mają na celu uświadamianie młodych użytkowników tych wyczynowych miejsc, jak ważna jest ochrona samego siebie poprzez stosowanie ochraniaczy i kasków, a także poprzez stosowanie się do regulaminów parków.

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.56 MB)