Nielegalnie rozpowszechniał gry - WIADOMOŚCI - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

WIADOMOŚCI

Nielegalnie rozpowszechniał gry

Data publikacji 04.08.2020

Śledczy z gliwickiej komendy Policji zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 32-letniemu mężczyźnie prawie 500 zarzutów popełnienia przestępstwa. Gliwiczanin jest podejrzany o nielegalne rozpowszechnianie gier za pośrednictwem platformy cyfrowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Straty jakie spowodował, sięgają ponad 90 tys. zł.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą gliwickiej komendy Policji od ubiegłego roku zajmowali się sprawą nielegalnego rozpowszechniania gier w wersji elektronicznej. Poszkodowana firma wyceniła straty na ponad 90 tys. zł. Zebrany w trakcie dochodzenia materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu 32-latkowi blisko 500 zarzutów popełnienia przestępstwa z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zebranie takiej ilości materiału dowodowego było możliwe dzięki działaniom śledczych z Gliwic oraz współpracy z Wydziałem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna kupował gry w wersjach elektronicznych na platformach dystrybucji cyfrowej, po czym sprzedawał je wraz z dostępem do konta poprzez aukcje internetowe na portalach aukcyjnych. Wszystkich czynów niekarany dotychczas 32-latek dopuścił się w latach 2014-2017. Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, podejrzanemu grozi nawet do 5 lat więzienia. Sąd może również zdecydować, że podejrzany będzie musiał zwrócić poniesione przez firmę straty.