Chciały zagotować wodę, ukradły pieniądze - WIADOMOŚCI - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

WIADOMOŚCI

Chciały zagotować wodę, ukradły pieniądze

Policja poszukuje dwóch młodych kobiet, które chodziły wczoraj po klatkach schodowych na os. Sikornik i próbowały dostać się do mieszkań. Niestety, do jednego zostały wpuszczone. Pretekstem w tym przypadku miało być zagotowanie wody dla dziecka. 73-letnia gliwiczanka, w odruchu serca, wpuściła nieznajome, a te, skutecznie odwracając jej uwagę, przeszukały szafki i skradły 4800 zł. Po odkryciu oszczędności nie czekały na zakończenie gotowania wody, lecz uciekły w nieznanym kierunku.

Niestety, nikt wcześniej nie powiadomił policji o domokrążcach – co jest bardzo pożądane. Większość z nas orientuje się i zna metody działania oszustów oraz złodziei. Większość odmawia wpuszczenia domokrążców do domu, jednak… zamknięcie drzwi i brak reakcji, czyli powiadomienia swojego komisariatu lub wykonania telefonu pod numer alarmowy 997, świadczyć może, że godzimy się na potencjalne zagrożenie, iż ktoś inny zostanie okradziony. 


Jeśli ktoś zapamiętał chodzące wczoraj po klatkach schodowej dwie młode kobiety o ciemnej karnacji, być może posiada monitoring, który mógł je zarejestrować, prosimy o kontakt z I Komisariatem Policji w Gliwicach, tel. 47 8590 100.