W naszym rejonie ponad 100 ukaranych mandatami - WIADOMOŚCI - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

WIADOMOŚCI

W naszym rejonie ponad 100 ukaranych mandatami

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy”, w celu zwalczania pandemii koronawirusa, wszyscy musimy respektować nakazy i obostrzenia. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Od soboty, 10 października, gliwiccy policjanci, interweniując wobec osób nieprzestrzegających przepisów, ukarali ponad sto z nich mandatami oraz skierowali 47 wniosków o ukaranie do sądu. Patrolowali ulice, można było ich spotkać w wielu innych miejscach publicznych, na terenie giełdy samochodowej i w sklepach.

Policjanci będą przede wszystkim tam, gdzie w jednym miejscu gromadzi się więcej osób. Funkcjonariusze zobligowani są do reagowania na przypadki naruszenia prawa. 

 

Przypominamy: od soboty, 10 października wszyscy mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które mają przy sobie zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla ludzi świadomie łamiących przepisy!

 

W przypadku interwencji policjant może ukarać mandatem w wysokości 500 zł, zastosować pouczenie lub skierować wniosek do sądu. W skrajnych sytuacjach sprawy mogą być kierowane do sanepidu. Forma zakończenia interwencji należy do indywidualnej oceny funkcjonariusza, który podjął kontrolę. 

  • Dwaj umundurowani policjanci w maseczkach rozmawiają z kobietą.
  • Policjant i policjantka rozmawiają z dwoma mężczyznami.
  • Wnetrze samochodu. Na wewnętrznym lusterku wisi maseczka. Przez szybe widac policjantkę i stojacą obok kobietę.