WIADOMOŚCI

Podsumowanie weekendu - zatrzymania na gorącym uczynku

W trakcie minionego weekendu mundurowi z gliwickiego garnizonu zatrzymali 13 sprawców przestępstw. W tej grupie znalazło się aż 8 nietrzeźwych kierowców. Byli też posiadacze znacznej ilości narkotyków, łamiący zakazy sądowe, sprawcy pobicia i uszkodzenia ciała nożem, sprawcy kradzieży, posiadacze twardych narkotyków oraz sprawcy naruszenia nietykalności. Stróże prawa ujęli również 9 poszukiwanych przez organy ścigania. Na drogach doszło do 23 kolizji. Policjanci przeprowadzili ponad 500 różnych interwencji.

W sobotę mundurowi z I komisariatu otrzymali sygnał o awanturze w kamienicy w centrum miasta. Po sprawdzeniu okazało się, że w jednym z mieszkań znajduje się 55-letni mężczyzna ciężko zraniony nożem. Rozpoczęto intensywne czynności dochodzeniowo-śledcze, w ich efekcie ustalono, że w czasie spotkania przy alkoholu doszło do awantury i bójki z użyciem noża. Ciężko ranny, w stanie zagrażającym życiu, trafił do szpitala, a nasi policjanci, sukcesywnie, dowiadywali się coraz więcej i zatrzymywali kolejno wszystkich uczestników „biesiady”. Trzej mężczyźni w wieku 47, 48 i 55 lat trafili do policyjnego aresztu. Przebieg wydarzeń i udział poszczególnych uczestników w zdarzeniu będzie wyjaśniany w trakcie śledztwa. 

Wśród nietrzeźwych kierujących jeden „popisał się” dodatkowym przestępstwem. 10 października ok. godz. 16.30, tuż po zgłoszeniu telefonicznym z jednej ze stacji benzynowych na terenie gminy Sośnicowice, nasi stróże prawa zatrzymali kierującego oplem vectrą 34-latka. Prowadził, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Próbując uniknąć zatrzymania obywatelskiego, najechał na nogę 50-letniej kobiety. Nie udzielając pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawą zajmuje się I komisariat. O dalszych losach podejrzanego zdecydują prokurator i sąd.

  • Mężczyzna siedzi na taborecie w celi za kratą.
    podejrzany o użycie noża