Skrzynka - „Powiadom nas” - warto wiedzieć - WIADOMOŚCI - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

WIADOMOŚCI

Skrzynka - „Powiadom nas” - warto wiedzieć

Gliwicka policja udostępnia na swojej stronie anonimową skrzynkę e-mailową „Powiadom nas”. Mimo że obok linku znajduje się napis „Tu nie zgłaszamy pilnych interwencji”, takowe zgłoszenia nadal do skrzynki trafiają. Otrzymujemy również korespondencje z zawiadomieniami o przestępstwie – autorzy listów oczekują reakcji, lecz… nie podają danych kontaktowych. Przypomnijmy: skrzynka jest ANONIMOWA.

Prezentujemy jeden z przykładów. 

Tekst informacji, która wpłyneła 29 listopada: „Dzień dobry, chciałam zgłosić oszustwo. Pan próbował wyłudzić ode mnie pieniądze na przesyłce z (…). Najpierw dostałam SMS-a z linkiem i jeszcze dodatkowo napisał do mnie wiadomość, również z podaniem linku, w który mam kliknąć. Numer telefonu, z którego pan do mnie pisał, to 5……., w razie czego posiadam screen konwersacji z panem. Proszę o informację, co mam jeszcze zrobić, aby sprawa nabrała toku.” 


Prosimy o kontakt z lokalnym komisariatem – telefoniczny, mailowy lub osobisty. Można wcześniej zadzwonić pod podany na stronie policji gliwickiej numer telefonu i opisać sytuację, otrzyma wówczas Pani pełną informację. 


Apelujemy do osób korzystających ze skrzynki „Powiadom nas” o traktowanie jej nie jako kanału zgłoszeń interwencji pilnych, a jedynie drogi anonimowego powiadamiania o sprawach, które, według Państwa, wymagają sprawdzenia. Jeśli oczekujecie, Państwo, informacji zwrotnej, należy kontaktować się drogą mailową lub przynajmniej podać numer telefonu w treści anonimowej informacji.