Kierujący łamią prawo - wczorajsze przypadki - WIADOMOŚCI - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

WIADOMOŚCI

Kierujący łamią prawo - wczorajsze przypadki

Data publikacji 13.01.2021

Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach. Swój udział w licznych interwencjach mają nie tylko ci z drogówki. Bywa, że zatrzymań kierowców stwarzających zagrożenia dokonują wywiadowcy, kryminalni czy dzielnicowi. Niebagatelną rolę w eliminacji niebezpiecznych kierujących mają też sami mieszkańcy, reagujący, gdy widzą coś niepokojącego. Tylko wczoraj w czterech policyjnych interwencjach wpadły na przestępstwie cztery osoby.

Tuż po północy przy ul. Rekreacyjnej w Gliwicach mundurowi z Łabęd zatrzymali audi. Po otwarciu drzwi od strony kierowcy, poczuli mocną woń alkoholu. 38-latek bez prawa jazdy miał w organizmie prawie 1,7 promila.

Około godz. 14.00 na ul. Dubois policjanci z drogówki ujęli 19-letniego gliwiczanina podróżującego fiatem seicento. Stróże prawa nabrali podejrzeń co do stanu mężczyny i przeprowadzili badania – wyszedł stan po użyciu marihuany. W samochodzie zatrzmano 21-letniego pasażera i to przy nim znaleziono wspomniany narkotyk.

Około 19.00 na ul. Królewskiej Tamy wywiadowcy zatrzymali z kolei osobowego forda, którym podróżowali dwaj młodzi mężczyźni. Tu również policjanci nabrali podejrzeń i sprawdzili kierowcę narkotesterem. Urządzenie wykazało użycie amfetaminy, którą zresztą znaleziono podczas przeszukania osób. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Przed godz. 22.00 na ul. Franciszkańskiej patrol po cywilnemu ujął po pościgu 27-latka w fordzie mondeo. Mężczyzna nie zareagował na sygnały i zaczął uciekać - mimo to szybko został zatrzymany. Okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu. Znaleziono przy nim narkotyki oraz pochodzący z kradzieży telefon komórkowy.