Praca u podstaw - Ruch drogowy - prewencja - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Ruch drogowy - prewencja

Praca u podstaw

Nasi funkcjonariusze realizują działania profilaktyczne w ramach różnych programów prewencyjnych (m.in. 2016- Rok pieszego). Ta swoista praca u podstaw to również ustawowe zadania policji. Wczoraj zajęcia edukacyjne dla dzieci odbyły się m. in. w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Gliwicach.


Na terenie Gliwic i powiatu mundurowi spotykają się z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych oraz gimnazjów. W czasie tych spotkań przekazują młodym ludziom wiedzę i zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a robią to językiem i metodami adekwatnymi do wieku słuchaczy. Tłumaczą, w jaki sposób, unikając złej przygody, dotrzeć z domu do szkoły, przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa, uczą, jak unikać zagrożeń.
24 października zajęcia edukacyjne odbyły się w Przedszkolu Miejskim nr 3 przy ul. Grottgera. Krótkie lekcje przeprowadził dzielnicowy z II komisariatu asp. Dariusz Krawiec oraz st. sierż. Marcin Rydel z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach.
Z kolei w ubiegłym tygodniu policjanci z drogówki odbyli osiem spotkań w przedszkolach z rejonu obsługiwanego przez gliwicki garnizon. Jednym z tematów pogadanek były zagadnienia bezpiecznego korzystania z dróg.
Policjanci wierzą, że fundamentem poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach jest zmiana mentalności obywateli, a tę zaczynać należy od najmłodszego pokolenia.

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania

  • 794.15 KB
  • 757.41 KB
  • 201.41 KB