Kronika KMP Gliwice

Naczelnik podisnp. Jacek Nowak przeszedł do cywila

Podinspektor Jacek Nowak służył w policji ponad 30 lat. Od początku związany z był gliwickim garnizonem. Na początku lat 90. pracował jako kierownik Posterunku Policji w Pilchowicach. Na emeryturę odszedł ze stanowiska naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.


Podinspektor Nowak zaczynał jako zwykły posterunkowy. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uzyskał specjalizację związaną z pionami kryminalnymi. Był naczelnikiem wydziału dochodzeniowo-śledczego w III komisariacie, następnie, przeniesiony do komendy miejskiej, piastował stanowiska kierownicze w wydziałach zwalczających przestępczość gospodarczą. Przez ostatnie 10 lat był szefem gliwickich kryminalnych. W marcu br. zakończył służbę, przechodząc na zasłużoną emeryturę.
Inspektor dał się poznać jako znakomity fachowiec i doskonały śledczy. Był ceniony również jako przełożony. Jego takt, kultura osobista oraz, jakże potrzebne na co dzień, poczucie humoru pozostaną w pamięci gliwickich funkcjonariuszy. 18 marca w siedzibie komendy miejskiej uroczyście pożegnało go kierownictwo garnizonu oraz koledzy.